میرزاده خاتون


توی این مدت کتابهای روانشناسی زیادی درباره ی تربیت بچه و نحوه ی بزرگ کردنش خوندم. اما عمیقن و شدیدن با این نوشته ی امیر موافقم. تنها چیزی که برای بچه مون می خوام اینه که به لطف خدا انسان آگاهی بار بیاد. با هر شکل و قیافه و علاقه مندی و درجه تحرکی.


 • میرزاده خاتون

نظرات  (۷)

الهی آمییییییییییییین
پاسخ:
:)
سلام هدیه خانوم.یه پیج اینستاگرام هست،خانوم ایرانی که خارج از کشور زندگی میکنه،یه دختر4_5ساله داره،و تلاش میکنه فرزندش رو درست تربیت کنه و درموردش خیلی تحقیق میکنه.بعضی از پست هاش که در این مورد هستن واقعا خوبن: .  pv44آدرسشه.
میدونم خودتون به اندازه ی کافی آگاه هستین ولی چون موقع خوندن پست هاش دلم بچه خواست:Dو یادتون افتادم گفتم اگه دلتون خواست به پیجش سر بزنین:)
پاسخ:
اگه تو موقع خوندن پستهاش دلت بچه خواسته،پس حتمن خیلی عالیه D;
مرسی از معرفی
 • گیسو کمند
 • از خدا میخوام هر چی برای نی نی خوشکله آرزو میکنی همون بشه...بهترینها ان شاء الله
  پاسخ:
  مرسی دوستم ^_^
 • قاسم صفایی نژاد
 • کتاب «نقش آزادی در تربیت کودک» اثر شهید بهشتی رو بخونید. نقل به مضمون میکنم بخشی از کتاب رو که ایشون میگن:
  خدا در دینش اجباری نذاشته و راه رشد رو انتخابی گذاشته... پیامبر مبعوث کرده ولی به پیامبرش دستور داده کسی رو به کاری مجبور نکن و فقط بشارت بده و تنذیر کن. امام رو زمامدار جامعه کرده اما گفته نباید چیزی رو تحمیل کنی. اونوقت توی پدر و مادر میخواهی به فرزندت چیزی تحمیل کنی؟ فرق انسان و حیوان، در انتخابگری است. فرزندانتان را انسان بار بیاورید.
  پاسخ:
  منم با شهید بهشتی موافقم :)
  این کتاب های روانشناسی خیلی هم جوابگو نیستن اون تربیت پدر و مادرا الگو باشن بهترن چون حداقل رو شما ها تست شده و کاربردی تره. کلا بچه بیشتر از پدر و مادرش الگو میگیره و هر کاری اونا انجام بدن تکرار میکنن. برا همین خواهرم کتاب دست میگیره مطالعه میکنه پسرا هم مطالعه دوس دارن. 
  پاسخ:
  آره با اصل حرفت موافقم. ولی پدر و مادر هم برای اینکه الگو باشن نیاز به آگاهی دارن. یه مقداری از این آگاهی هم با مطالعه ی این کتابها بدست می یاد ^_^
  سلام‌هدیه جان
  طبیعتا نسبت به دنیای بچه و مراحل رشد و ... آگاهی باشه تربیت و نگهداری و پرورشون و برخورد با مسائل بچه ها راحت تره .
  آگاهی و علم باشه خواسته و ناخواسته روی برخی رفتارای زن و مرد هم تاثیر گذاره و یه سری رفتارا که نیاز به تغییر اصلاح میشه .و بچه ها هم‌با دیدن هست که یادگیریشون اتفاق میفته و از پدر و مادر الگو میگیرن .
  درسته پیچیدگی های خاص خوذشو داره ولی نباید اینقدر سخت گرفت که لذت و شیرینی رشد بچه رو حس نکنی یا کمتر ببینی یا بشه دغدغه ت .همه این اگاهی ها و علم برا قبل بارداریه .مث تغذیه قبل بارداری که نقش زیادی توی دوران بارداری خود مادر و جنین داره .
  داشتن علم بعد از دنیا اومدن کمک‌کننده هست .
  هر چقدر هم کتاب خونده بشه باز هم احساس میکنی کافی نیست .
  پاسخ:
  بله بله با همه ی چیزهایی که نوشتی موافقم
  ممنون .
  چون روانشناسی بالینی میخونم و تمرکزم بیشتر کودکه.
  با رها شاهد رفتارایی و غفلت هایی بودم که جبران‌ناپذیر بوده .
  یه نمونه ش یه غفلت باعث شد یه بچه دچار عقب ماندگی ذهنی بشه وقتی مادر بچه میتونست با مصرف قرص جلوشو بگیره .حتی بعد تولد هم‌میتونست .
  خیلی وقتا ناخواسته آسیب میزنیم که ممکنه دیه جبران
  نشه .
  البته سر این اگاهی دادن ها و دفاع کردن ها حرف خوردم ولی عبرت نشده
  پاسخ:
  موفق باشی :)